Kamerové systémy

Kamerový systém (CCTV - CLOSED CIRCUIT TELEVISION, UZAVRETÝ TELEVÍZNY OKRUH) je použitie kamier na sledovanie priestoru, na zobrazovanie záberov z kamier na monitoroch a archiváciu natočených záberov. Takým kamerám sa hovorí aj priemyselné kamery alebo tiež priemyselná televízia. 

KOMPONENTY:

  • Kamier
  • Hardwarového vybavenia (HARD DISKU, monitora)
  • Softwaru
  • Záznamového média - pre ukladanie dát
  • môže byť doplnený aj o mikrofóny a reproduktory
Kamerové systémy CIB s.r.o., Dahua technology

Aké parametre sledovať?

Rozlíšenie je základný parameter definujúci počet zobrazovaných bodov, ktorý sa udáva v Televíznych riadkoch (TVr) alebo Megapixeloch (Mpx). Štandardné rozlíšenie: 400 TVr, vysoké rozlíšenie: 570 - 710 TVr, veľmi vysoké rozlíšenie: 540 - 700 TVr, ultravysoké rozlíšenie: 1,3 - 6 Mpx

Citlivosť na svetlo sa udáva v mernej jednotke LUX. Definuje za akého minimálneho osvetlenia je typ čipu bezpečnostnej kamery schopný snímať obraz. Čím je hodnota nižšia, tým je svetelná citlivosť vyššia.
Štandardná svetelná citlivosť - čiernobiele kamery sú citlivé pri 0,1 Lux, farebné cca 0,5 až 1 Lux.
Vysoká svetelná citlivosť- čiernobiele kamery: citlivosť až 0,001 Lux, farebné: citlivosť cca 0,01 Lux. Kamery sú vhodné pri snímaní v tme, za šera, mesačného svitu, či v noci pri umelom verejnom osvetlení.

Kamery s technológiou IR prísvietenia dokážu snímať obraz za úplnej tmy tj. pri 0 Lux.

Kamery s denným aj nočným réžimom sa adaptívne prispôsobujú. Pri poklese osvetlenia pod 1 Lux sa kamera prepne do čiernobieleho režimu s ultracitlivosťou na svetlo až 0,001 Lux. Pri zvýšení intenzity osvetlenia sa prepne späť do farebného režimu.
Sú v hodné pre snímanie objektov v exteriéri.

Integrované LED svetlo pomáha pri problémoch s osvetlením, pri farebných kamerách nespôsobuje skreslenie farieb, znižuje spotrebu elektrickej energie , či prípadne môže odradiť neželaného narušiteľa.

Diaľkové riadenie

Kamerové systémy je možné integrovať do rozsiahlych komunikačných sietí  a riadiť ich diaľkovo (napr. cez internet).

Kamerové systémy CIB s.r.o. zabezpečenie

Bezpečnosť

Ak sa chcete cítiť naozaj v bezpečí a má byť zabezpečená naozaj dôsledná ochrana objektu, je potrebné vybaviť dom modernou zabezpečovacou technikou a kamerovým systémom zároveň. Tak jedine predídete zbytočným škodám na majetku a ochránite seba aj vašich blízkych. Po ich inštalácii bude váš dom neustále monitorovaný, a to 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Úroveň zabezpečenia je možné doplniť za použitia nielen kamerových systémov, ale aj za pomoci zabezpečovacích systémov a elektronickej požiarnej signalizácie. 

Naša spoločnosť Vám ponúka 

osobné konzultácie a realizácie v oblasti kamerových a zabezpečovacích systémov.

© Copyright 2021 CIB, a.s.  |  All Rights Reserved  |  webdesign by adrianakreativ